Kapitola 3. Těžký výběr HŮLKY

18. července 2007 v 19:58 | kecal |  harry potter a záhada času
Kapitola 3. Těžký výběr HŮLKY
Tutokapitolu věnuju všem kdo mě čtou a vydrželi čekat tak dlouho na další kapitolu ale především Ž-Ž že mě pořád popohání k tomu abych napsal další kapitolu nejen tím jak do mě pořád hučí ale i tím jak pěkné povídky píše a jak rychle přidává kapitoly a ještě k tomu tak dlouhý a přesto má čas pokecat se mnou na icq fakt dík že si mě dokopala k psaní předem dík za komenáře

Poté co se postavy rozplynuli se všichni otočili na Salazara ten tam stál bílí jako stěna a hleděl do blba. Vtom se Salazar probral a řekl " musíme mu pomoc musíme ho naučit vše co známe a snažit se ho připravit na vše co ho může potkat " . Ostatní sním souhlasili a tak se dohodli že jakmile Harry trochu povyroste aby alespoň trochu chápal kouzla začnou ho učit.
Zatím ho budou vychovávat a až si budou jistí že unese pravdu tak mu jí řeknou.
Ani se nenadáli a uběhli dva roky co se u nich harry objevil a čtveřice se rozhodla že je dostatečně starý aby ho začali učit kouzla ale nejdříve budou muset vyřešit hůlku a tak ho vzali na Příčno aby mu nějakou koupili. Sotva vešli do obchodu tak knim přiběhl velmi staře vyhlížející muž a hned spustil " Á koukám že sis přišel pro novou hůlku co Godriku ale vždyť tu starou máš sotva rok to už ti nevyhovuje" . " Ale ne " řekl Godrik "já hůlku nepotřebuju ale tady harry ano" . "a není na hůlku ještě moc mladý no jak chceš tak začneme tady je krásná hůlka jedenác palců dlouhá jasanové dřevo a jako jádro žíně z jednorožce tak s ní mávni " řekl Harrymu. Harry s ní mávnul a nic . " Tak zkus tudle devět palců dlouhá trochu silnější ale zato pevná jádro z dračího srdce zase nic" . A takhle to pokračovalo do té doby dokud Harry nezkusil všechny hůlky v obchodě. Potom co Harry vyzkoušel i poslední hůlku tak se rozhodli že půjdou.
Děkujeme ti za snahu Alfréde. Nemáš zač moc mě mrzí že jsem ti nemohl pomoc Godriku ale jak si viděl tak se pro něj žádná moje hůlka nehodí možná bys mu mohl zkusit nějakou vyrobit . Možná máš pravdu ale nejprve musím zjistit z čeho. Tak ahoj a kdyby si potřeboval s něčím pomoc tak se na mě klidně obrať Godriku. To určitě udělam Alfréde a ještě jednou děkuju rozloučili se a odešli. Tak co s tebou uděláme Harry zeptal se Godrik během cesty zpět do bradavic. Sotva dorazili do Bradavic ve Vstupní síni už čekali Salazar Helga Rowerna a ptali se jak to dopadlo. Sotva jim to godrik vypověděl nechtěli tomu věřit. To není možné jakto že mu žádná hůlka nepadla a co říkal Alfréd zeptala se Helga.
No říkal že mu máme zkusit vyrobit hůlku sami ale nejdříve musíme zjistit jaké má mít jádro. Tak dobře tak se do toho pustíme řekl Salazar a jak řekl tak i učinili.
Už uběhl týden co se harry vrátil z příčné a pořád nevěděli z jakého jádra má mí harry hůlku už zkusili části bezpočet kouzelných tvorů a pořád nic.
Až jednou harry zase zlobil jako vždy když mu něco zakázali a tak se Rowerna rozhodla že ho sklidní ale harry tentokrát zlobyl mnohem víc než obvykle a tak čirou náhodou vytrhl pár vlasů Rowerna vykřikla a pustila Harryho ten se vesele smál a hrál si s jejími vlasy a to bylo na Rowernu moc a tak se rozhodla Harryho potrestat ale jakmile se k harrymu přiblížila on zrovna v tu chvíli zamával těmi vlasy a Rowerně na hlavě vyrostli houby harry se lekl ale jakmile se Rowerna koukla co to má na hlavě tak se začala šíleně smát zesílila si kouzlem hlas a začala volat na ostatní. Mám to už vím z čeho mu vyrobíme hůlky jakmile to uslyšeli ostatní. Sotva to ostatní uslyšeli běželi hned za ní ale sotva doběhli a spatřili jí s houbama na hlavě tak se váleli v záchvatu smíchu na temi první se vzpamatovala Helga tak se zeptala. A z cěho mu vyrobíme tu hůlku. Z našich vlasů řekla jim Rowerna. Jakmile to ostatní slišeli přestali se smát a koukali na Rowernu jako by se zbláznila. To myslíš vážně zeptal se jí Salazar. Naprosto odpověděla jim Rowerna a převyprávěla jim jak Harry zase zlobil a jak jí vytrhl vlasy a jak jí na hlavě narostli ty houby když s nima mávnul. A jak řekli tak taky udělali ještě jim zbývalo zjistit jaký druh dřeva mají použím k její výrobě zkoušeli snad všechny druhy dřeva která se k výrobě hůlek používají ale nic tak se rozhodli že skusí neobviklé druhy dřeva takhle zkoušeli dva dny když Salazara napadnul spásný nápad. Co kdybychom skusili dřevo z vrby mlátičky. Proč ne řekla Helga když má neobviklé jádro tak proč by neměl mít neobviklé dřevo a jak řekli tak taky udělali. A ono se to skutečně povedlo tak teď zbývalo pouze vyrobit z toho hůlku a to se rozhodli že poprosí o pomoc Alfréda přeci jenom umí ty nejlepší hůlky které se dají sehnat. Sotva vešli do obchodu už u nich byl Alfréd. Sotva je spatři hned říkal to se muselo stát něco závažného když ste přišli všichni čtyři. Přišli jsme tě poprosit jestli by si nevyrobil hůlku Harrymu. Řekl Godrik. Proč ne a máte už jádro a dřevo na výrobu hůlky. Zeptal se jich. Ano máme odpověděla mu Rowerna. A z jakého zvířete pochází. Z žádného jsou to naše vlasy a dřevo je z vrby mlátičky . Odpověděl mu salazar . Skutečně to je doopravdy velmi zvlášní řekl Alfréd . Dobře zítra si pro ní přijďte . A z tím čtveřice odešla spátky do bradavic . Velmi skutečně velmi neobviklé a zajímavé pomyslel si Alfréd a dal se do výroby .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsem tady

Klik

Komentáře

1 Ž-Ž Ž-Ž | Web | 18. července 2007 v 20:10 | Reagovat

Je toooo mooooc pěkný, ale pořád zapomínáš na uvozovky, máš tam pár chyb a odstavců by mohlo být víc, ale jinak je to skvělí =D.

2 Stesii Stesii | 18. července 2007 v 20:12 | Reagovat

skvělí ,jenom piš,máš dobrý nápady, jen tak dál!!!!!!!

3 Grifolion Grifolion | E-mail | 18. července 2007 v 20:40 | Reagovat

Je to supr už se těším na další kapču.

4 Morzan Morzan | 18. července 2007 v 21:09 | Reagovat

Nápad skvělý, ale ty uvozovky ti fakt dělaj problémy:-D. A taky se ti tam opakují často slova. Ale jinak dobrý, jen tak dál... (ježiš, už jsem jak Cissy:-D

5 aly aly | 18. července 2007 v 21:35 | Reagovat

super už se těším na další :)

6 ondra ondra | 18. července 2007 v 21:55 | Reagovat

docela zajímavé těším se na další kapču

7 Dymer Dymer | 18. července 2007 v 22:40 | Reagovat

Až na ty uvozovky je to bezva.

8 smoth smoth | 6. srpna 2007 v 21:24 | Reagovat

Byt tebou tak si dam vetsi pozor na gramatiku a hlavne pozor na absurdity!!!Vrba mlaticka v dobe zakladatelu??? Jinak ale pises celkem fajn...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama