Kapitola 5. Čas běží jako voda a zajímavé zjištění

25. července 2007 v 16:00 | kecal |  harry potter a záhada času
doufam že se vám bude líbyt i když není opravená

Kapitola 5. Čas běží jako voda a zajímavé zjištění
Tudle kapitolu Ballu za první komentář a Ž-Ž za to že se rozhodla mě opravovat kapitoli ale nejbližší kapitoli nebudou opravený protože Ž-Ž ODJELA ALE JAKMILE PŘIJEDE TAK BUDOU KAPITOLI OPRAVENÝ TAKŽE SE NEDIVTE CHYBAM !!!!!!!!!!!!
Harry po dvou hodinovém tréninku byl rád že chodí ale nedalo se nic dělat musel jít na další hodinu a tu měl černou magii se Salazarem . Sotva Harry vešel do třídy tak už tam na něj čekal Salazar a vyzval ho ať si sedne . A začal s výkladem .
Tak Harry na hodinách černé magie budeme mít dvě hodiny první hodinu teorii a druhou praksi . Tak teď začneme s teorii jako první probereme kouzlo Serpensortia toto kouzlo patří do nejniší černé magie tímto kozlem se vykouzlí had který bude útočit na tvého nepřítele . Toto kouzlo je užitečné když potřebuješ zabavit nepřítel aby si měl více šancí ho zasáhnout . Tak teď si vyzkoušíme jak máš mávnout s hůlko . Tak musíš udělat s hůlkou takovýto pohyb .
A musíš zřetelně vyslovit zaklínadlo . Teď si skus pohyb hůlko bez zaklínadla já tě opravím v tom co si udělal špatně . Takhle to zkoušeli první hodinu . Po první hodině měl Harry půl hodiny na oběd kde se všichni zajímali jak to Harryho baví a přitom se všichni smáli jak je Harry strhaný a to ho dneska ještě čekali dějiny přeměňování a lektvary . Harry se po obědě dostavil na druhou hodinu černé magie . Harry si se salazarem zopakoval co brali první hodinu jak má mávnou hůlkou a jak má znít zaklínadlo . Jakmile si Harry zopakoval jak má spráně kouzlo provést .
Tak Harry myslim že můžeš kouzlo zkusit tak hlavně se soustřeď a skuz to . Harry se soustředil jak nejvíce mohl a pak řekl zaklínadlo Serpensortia a mávnul hůlkou jak ho to Salazar naučil . Salazar i Harry čekal že se nic nestane proto byli oba dva udivení když z Harryho hůlky vylítla kobra a začala se plazit k Salazarovi . Ten se rychle zpamatoval a proto rychle na hada promluvil hadí řečí . " Lehni si a lež v klidu ¨ . Ale to nebyl ten největší šok ještě vetší šok byl pro Salazara když Harry promluvil Hadí řečí . " Ty si ale hezký had " když se Salazar zpamatoval tak pronesl Vipera Ivaneska sotva had zmizel tak Salazar řekl . Pro dnešek to stačí harry tak zítra na další hodině . Sotva Harry odešel tak se Salazar vydal za zbytkem aby jim řekl co zjistil . Když je všechny našel tak jim řekl co zjistil o Harry . Takže on má hadí jazik jak je to možné Salazare zeptal se se zájmem Godrik . No teď bych si měla pospíšit protože za chvilku mi začíná hodina dějin s Harrym řekla Helga a odešla na hodinu do třídy za Harry . Když vešla do třídy tak Harry seděl v lavici s připravením sešitem na zápisky tak Harry dneska probereme válku skřetů . A začala vykládat .
Hlavní kronikář Alexis Ionan Tamur
Roku 5 n.l.(Novosvětského letopočtu) tj. roku 2478 Daltarského běhu let, což znamená roku Květu se udály velké bitvy. Toho roku, ve kterém se nezralé vévodství Eridienu pokusilo o postavení přístavů na pobřeží vnitřního moře a tím začít obchod s vnějšími královstvími, bylo vystaveno smrtící hrozbě. Tehdy za vlády vévody Fayemira IX. Stavitele, porazily síly jezerního kraje spojené se silami elfské rady klany zlobrů u řeky Alywayan a ti museli ustoupit dále na východ do oblastí obsazených skřety. Skřetí vůdce Oglut Jednooký pochopil, že když je jeho národ sevřen mezi nekromancery a elfy je ve velkém nebezpečí, a když se ještě do nárazníkového pásma které jeho země tvoří dostaly zlobří klany je pro něj půda moc horká. Pro řešení své ožehavé situace použil moudré řešení- pokusil se překonat odvěký strach svého lidu z moře a najít si nový domov dále na jih či jihozápad. Přepluli vnitřní moře až do vod patřící Eridienu. Vylodili se ve Východní poušti. Hlavní část armády Eridienu byla momentálně dvacet dní cesty na jih u Arqa-Kashtu kde svedla bitvu s hrabětem Adeimem. Proti 35.000 skřetů stálo asi patnáct tisíc záložních vojsk sídlících hlavně v Erthalace hlavním městě vévodství. Vedl je Cortardant (velitel sboru) baron Šalatah Asita. Asitova armáda se snažila použít ve svém polopouštním domově taktiku spálené země, ale skřeti se nezajímali o zničení armády zajímala je bohatá města. V rychlém sledu padla města Vatu-hamel, Arša, Chyrka a Palta. To vše ve pěti dnech. Asita však byl smrtelně zraněn při obraně Chyrky a velení dostal jakýsi Poručík Wanah Duru, který Asitovi zachránil život a proto mu Asita chtěl předat velení. Šalatah Asita povýšil Durua na Generála a pár hodin poté zemřel ve věku 51 let.
Duru chtěl porazit skřety v jediné rozhodující bitvě. I přes protest několika svých poradců byl tento plán přijat. Místem bitvy se má stát Most Gernevan přes řeku Faytaru zvanou velká řeka či osa jihu. Most je pro skřety nejbližší cesta k Erthalace. Hlavní město je lákadlo na skřety. Vyplenění takového města nemohou odolat. Hlavní síly Duruovy armády byla skryta za nedalekým kopcem. Jedna malá část armády stála před mostem a měla vyprovokovat skřety k úderu plnou silou. Nikdo jiný než Duru neznal celý plán bitvy, to pro to aby se zamezilo vyzrazení plánu nepříteli. Každý velitel věděl kdy co má udělat jeho jednotka, ale nic víc. Skřeti se podle očekávání snažili přejít přes most, šedá masa jejich armády se vydala přes řeku když v tom byla překvapena ohněm na mostě. Celé jednotky skřetů byly rozprášeny útokem rudých Erthalackých mágů. Když se snažili skřeti odstoupit dále od mostu, zaskočilo je zezadu 5000 vojáků Eridienu. Tento chytrý tah byl známkou schopností Wanaha Duruy. Zbytek armády Eridienců se přesunul před most aby i přes početní převahu skřetů docílili jejich obklíčení. Avšak Oglutova armáda překonala zmatek a pokusila se o průlom. Rozdělili se, a s podporou veteránů shromážděných ve středu vojska začali útocit na obě části Eridienské armády. Eridienci začali ustupovat pod brutálním náporem skřetů a málem všechny snahy o poražení skřetů selhaly. Duru znovu nasadil mágy aby zastavil postup skřetů. Zde byl jakýkoli bitevní plán zbytečný, bitva se měnila rychle. Ofenzíva skřetů začala ztrácet iniciativu a díky tomu se snažil Oglut nasadit většinu svého vojska na zadní Eridienskou armádu aby proniknul do otevřené krajiny, kde by mohl využít své početní převahy. Tehdy velitel mágů usoudil že je potřeba u zadního voje a všichni mágové se přenesli do největší vřavy. Tak zabránili porážce Eridienu. Postupně byla skřetí armáda ztratila iniciativu díky ztrátě manévrovacích možností. Osm hodin po začátku bitvy chtěli skřeti vyjednávat. Nakonec se dohodnuli na tom že skřeti odejdou z území Eridienu a zaplatí reparace v hodnotě padesáti liber mitrilu, sta liber zlata a dvě stě liber stříbra. Budoucnost Eridienu byla zajištěna. Takhle skončila Harryho hodina dějin a moc ho bavila po této hodině měl mít hodinu přeměňování tak se na ní vydal .
PS: příští kapitola přibude snad ještě dneska kolem páté nebo až večír v 8
příští kapitola bude věnována tomu kdo bude mít první komentář
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Islanzadi Islanzadi | 25. července 2007 v 16:14 | Reagovat

pekna kapitolka, jen tak dal:)

2 Istana Istana | 25. července 2007 v 16:14 | Reagovat

Ehm tři letý dítě umi psat?

3 Lusi Lusi | 25. července 2007 v 16:17 | Reagovat

Kapitola se mi moc líbila a už se těším na další

4 kecal kecal | Web | 25. července 2007 v 16:26 | Reagovat

istana a proč by neuměl harry ve třech letech psát když v některých povýdkách který jsem četl toho uměl víc a taky mu byli tři

5 zhnusena čtenářka zhnusena čtenářka | 25. července 2007 v 16:36 | Reagovat

tvoje povidka je kupa sraček.

Ok respektuju že je to tvá fantazie, ale asi by sis mel vovolit ventilek na oblačku na kterým lítaš a dostal by ses tak kapinku nazem. Docela souhlasim s Istanou i v předchazejici kapitole. Jak muže 3lety dítě trénovat na posilovacích přistrojích, mluvit jako dospělý a potom kouzlit ok možna to je v jinych povidkach ale myslim že tam je zapletka takova že se harry vrati v čase ale jeho duše zustane stejná. A otom Salazarovi naprosto souhlasim s Is jak muže 1 a pul ročni ditě kouzlit a když něco pokazí bude strestan bičem?

mam pro tebe radu, nech se vyšetřit

6 sestřička zhnusené čtenářky sestřička zhnusené čtenářky | 25. července 2007 v 16:42 | Reagovat

souhlasííííím se sestřičkou je to hnuuuuuuuuuuuuuuuuuuuus

du blíííííííííííít

takovou kravinu sem věky nevyděla jsi naprosto bez talentu

hnus hnus hnus

7 element element | 25. července 2007 v 17:04 | Reagovat

no možná je pravda že většina lidí ve třech číst neumí ale já osobně znám jednu malou holku a tý když byli tři tak číst uměla a kdy se někdo začne učit kouzlit tak to je podle mě na autorovi.jinak se mi to moc líbí

8 Tirael Tirael | Web | 25. července 2007 v 17:29 | Reagovat

s některejma názorama souhlasim, s jinejma ne, ale hlavně se nenech odadit, časem to bude určitě lepčí, a tahle kapitolka byla taky pěkny, tak honem a s chutí do toho :-)

9 kecal kecal | Web | 25. července 2007 v 17:56 | Reagovat

zhnusena čtenářka,sestřička zhnusené čtenářky je mozni ze se vam to neliby ja to beru ale i kdyby tu povidku cetl jeden clovek tak budu psát dál a jsetli se vam to neliby tak to nectete jo a kdyz ste tak chytry tak napiste vlastni povidku a pak neco rikejte ono to nni tak snadny jak si myslite se muzete zeptat nekoho kdo pise a uvidite a jinak zhnusena čtenářko mas pravdu je to moje fantazie a do ni ti je velky kulovy i kdyby třeba lezl harry po strope tak ty stim nic neudelas protoze ja budu psat dal a jestli se ti to neliby tak to necti vis nic jednodusiho neni ale to ten vas ubohy mozecek nenapadlo ne vy musite zesmesnovat protoze na nic jinyho nemate co jestli si myslite ze sem jako vetsina a skoncim se psanim nebo se s toho zhroutim ze mi nekdo neco takoveho napsal tak ste na omilu naopak ja jeste dnes pridam kapitolu tak natzdar a zdravim vsechny ctenáze KECAL

PS: doufam ze vy dve umite cist aby ste si to precetli

10 Anne Anne | 25. července 2007 v 17:59 | Reagovat

ja myslim, že je to celkem dobrý a vás nespokojené čtenářky celekm lituju když "musíte" číst neco co se vám tak hnusí a nejste schopné najít si jinou povídku, která by se vám líbila, nebo ještě líp napsat nějakou svoji, docela ráda bych viděla nějaký vaše díklo dyš tak odborně kritizujete.

Mě to příjde zajimavý a už se těším na pokráčko. :o)

11 kecal kecal | Web | 25. července 2007 v 18:05 | Reagovat

PSS: všem děkuju za podporu

12 sestřička zhnusené čtenářky sestřička zhnusené čtenářky | 25. července 2007 v 18:24 | Reagovat

já i sestřička jsem spisovatelky takže víme jak se správně píše

13 zhnusena čtenářka zhnusena čtenářka | 25. července 2007 v 18:29 | Reagovat

ja sem ani nechtela docilit toho že by si přestal psat. řekla sem jen svuj nazor nevnucovala sem ho nikomu. myslim že maš zajimavou formu psani jen sem poukazala nato co by sepodleme melo zlepšit je na každym jak to přijme a sem upřime raa že si to vzal tak jak si to vzal.

14 kecal kecal | Web | 25. července 2007 v 18:33 | Reagovat

tak když se spisovatelky tak co ste napsali abychom si to mohli precist nebo se stydíte za to co ste napsali ze sem nedate adrelu blogu

15 sestřička zhnusené čtenářky sestřička zhnusené čtenářky | 25. července 2007 v 18:35 | Reagovat

mi ti nic dokazovat  nemusíme

já se nestydím za to co píšu protože na mé povídky jsou kladné odezvy nevím jak sestřička ale já ti svoji adresu nedám

16 Istana Istana | 25. července 2007 v 18:42 | Reagovat

ok přiznavam že sem nehrala fer, ale stalose když chceš, ja sve povidky nepovažuju za nejak uspěšne sou horši než ktere sem kdy četla.

Upozornuju na vlasni nebezpeči: http://hauko.blog.cz/

17 Anne Anne | Web | 25. července 2007 v 18:43 | Reagovat

:-D

18 kecal kecal | Web | 25. července 2007 v 18:45 | Reagovat

podle me kecate obe jinakby ste adresu napsali a pochybuju ze umite psat a nebo jenom machrujete

19 kecal kecal | Web | 25. července 2007 v 18:46 | Reagovat

jo a Istana tvoje povidky sem cetl uz davno i na te ¨stare strance a jseu dobre ale ja myslim tech dvou

20 Istana=zhnusena čtenařka Istana=zhnusena čtenařka | 25. července 2007 v 18:46 | Reagovat

ja sem ju už napsala

21 Istana=zhnusena čtenařka Istana=zhnusena čtenařka | 25. července 2007 v 18:49 | Reagovat

a rozhodne si nemyslim že psat umim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama